doc. Ing. Aleš Jíra, Ph.D.

Pocházím z Východních Čech odkud jsem odešel studovat VŠ do Prahy. Po absolvování Stavební fakulty ČVUT v Praze, jsem pokračoval na doktorském studiu a následně zůstal na fakultě působit jako pedagog. Mezi mé největší záliby patřil vždy sport (fotbal, tenis, kolo) a i práce se mi stala koníčkem. V Chýni žiji s rodinou a užíváme si povětšinou klidného života nedaleko Prahy.

Vyrůstal jsem v malém východočeském městě Chrast, ke kterému mám silný vztah a velmi rád vzpomínám na fungování místních sportovních a kulturních organizací. Sice jsem v mezičase bydlel několik let v Praze a následně Kladně, ale po přestěhování do Chýně se mi všechny pozitivní vzpomínky na malé městečko vrátily. Musím ovšem říct, že komunitní organizovaný sport mi v Chýni chybí asi ze všeho nejvíc. Budu moc rád, když se tyto aktivity podaří uskutečnit i u nás v Chýni v souvislosti s výstavbou nové školy CHYHO.

S komunální politikou sice nemám prakticky žádné zkušenosti a rozhodně nemám ambice dělat revoluci. Ale dlouholetá zkušenost z akademického senátu fakulty mě naučila diplomatickému jednání a hledání kompromisů, což je v nekomerční sféře velmi důležité. Je pro mě důležité, aby rozhodování obce bylo zcela transparentní, pochopitelné a srozumitelné. Rád bych přispěl, aby rozvoj obce pokračoval ke spokojenosti většiny občanů a obecní nařízení byla vždy pochopitelná každému.


Zpět na přehled kandidátů