Markéta Literáková, DiS.

Markéta na rodinném výletu Narodila jsem se v Ostravě, kde jsem vystudovala osmileté gymnázium. V roce 2007 jsem se přestěhovala do Prahy, kde jsem začala studovat Vyšší odbornou školu cestovního ruchu, obor Ekonomika cestovního ruchu. Po absolutoriu jsem odjela do Španělska, kde jsem rok působila jako au pair. Po této zkušenosti jsem se rozhodla ještě na rok odjet do USA a posléze i do Londýna.

Po návratu z cest jsem začala pracovat v Tescu jako osobní asistentka COO pro Evropu a spoluzaložila dvě anglické outdoorové školky v Praze, ve kterých působím jako provozní manažerka.

Po návratu do Prahy jsem potkala i svého budoucího manžela a po narození prvního syna jsme začali přemýšlet, kde se usadíme. Jelikož manžel pochází z vesnice a nikdy v Praze bydlet nechtěl, začali jsme se poohlížet po možnostech bydlení za Prahou. Chýně pro nás byla jasná volba díky své lokalitě a i díky tomu, že rodiče se do Chýně přestěhovali pár let před námi. Vzhledem k tomu, že jsme za nimi často jezdili a každý volný víkend jsme nejraději trávili u nich místo toho abychom zůstávali v Praze, jsme Chýni postupně poznávali a moc se nám zde líbilo. Po nastěhování nás Chýně nezklamala. Právě naopak. Líbí se nám zde čím dál víc a užíváme si každou akci, které jsou obcí zejména pro děti pořádány.

Jako předsedkyně SVJ jsem s paní starostkou několikrát jednala a vždy to bylo velmi příjemné jednání, na kterém jsem měla pocit že ji opravdu na občanech záleží. Proto, když jsem byla oslovena abych se připojila k ESO a kandidovala v letošních volbách do zastupitelstva, byla jsem velmi poctěna a neváhala jsem ani chvilku.

Jsem vdaná a mám dvě děti. Mezi mé koníčky patří zejména trávení aktivního času se svou rodinou. Mám ráda procházky, ale i svižnou chůzi se sluchátky a poslechem zajímavých podcastů. Ráda chodím do kina a divadla. S dětmi jsme začali jezdit na kole a těším se, až projedeme všechny cyklostezky v Chýni a okolí.


Zpět na přehled kandidátů