Mgr. Miroslav Sága, MBA

Pocházím z jižních Čech, z malebného městečka Bělčice. Po vysoké škole jsem zůstal v Praze a oženil se. Když se nám narodilo druhé dítě, začali jsme řešit, kam dále. Volba padla na Chýni, kde žijeme od roku 2006.

Miroslav Sága V té době byla Chýně opravdovou vesnicí, se všemi plusy i mínusy, které k tomu patří. Rychle ale začali přibývat noví sousedé a bylo znát, že rozvoj obce výrazně zaostává oproti tempu vývoje počtu obyvatel. Situaci zhoršila i nestabilita ve vedení obce, kdy dvě volební období po sobě původní starosta nedokončil čtyřletý mandát. Bylo mi jasné, že Chýně potřebuje změnu k lepšímu. A protože nejlépe lze měnit tak, že sám pro změnu něco udělám, přidal jsem se v roce 2014 k novému týmu ESO Chýně.

Pracovně i jako turista hodně cestuji po světě. Vždy se snažím poznat i to, jak místní komunita žije a jak je řešena správa obce. Myslím, že třeba model rakouské neanonymní, aktivně spravované obce s angažovanou komunitou by nám mohl být vzorem. Určitě je na čem stavět. V Chýni mám řadu přátel a obecně pozitivní zkušenost s dobrými vztahy mezi obyvateli obce. Bydlí tu i pár mých kolegů z práce, někteří i díky mému doporučení.

Hodně se také zajímám o historii Chýně a na stránkách našeho Zpravodaje se snažím podělit o výsledky svého bádaní. Z historického pohledu je osm roků velice krátké období. Přesto jsme toho za uplynulých osm let stihli opravdu hodně, mnohem více než kdokoli předtím. Ale mnohé ještě zbývá udělat, aby Chýně mohla oslavit 750 let jako moderní a fungující městečko, kde se lidé cítí dobře.


Zpět na přehled kandidátů