Mgr. Veronika Brunhofer

Veronika Brunhofer Pocházím ze severomoravského města Nový Jičín. Vždy mě to táhlo do „velkoměsta“, proto jsem ještě při studiích práv na vysoké škole začala pracovat v advokátní kanceláři v Praze. Věděla jsem však, že děti budu chtít jednou vychovávat co nejvíc v souladu s přírodou a komunitou nám povahově blízkých osob.

V roce 2011 jsme objevili ideální stavební pozemek v Chýni ve staré obci a během pár hodin jsme se museli rozhodnout. Intuice nás naštěstí nezklamala a my jsme velmi záhy poznali, do jak příjemné lokality v blízkosti velkoměsta, plné přátelských lidí, se budeme stěhovat. Brzy jsme se zapojili do dění v obci, mj. aktivní účastí na zasedáních zastupitelstva obce Chýně. V té době se řešil (do dnešního dne nekonečný) problém týkající se kapacity školky a školy. Už tam mě svým aktivním a jasným vystupováním zaujala nynější starostka Anna Chvojková, která tehdy ještě z pozice běžného občana vystoupila s demografickou studií a s jasnou vizí, jak to v Chýni bude během pár let vypadat a na co je potřeba se připravit. Z toho důvodu jsme se rozhodli tým ESO Chýně aktivně podpořit již ve volbách do obecního zastupitelstva před 8 lety. Líbil se nám přístup této party lidí k dění v obci, jejich jasné a realistické plány a ochota pustit se do práce s plným nasazením. Sama jsem se do práce pro obec také zapojila, když jsem v letech 2015-2016 působila jako právní zástupkyně obce. V roce 2018 jsem se rozhodla současnou starostku obce podpořit i svou kandidaturou v obecních volbách na období let 2018-2022. Od roku 2018 tak působím nejen jako zastupitelka obce, ale také jako neuvolněná radní a zároveň jsem členkou sněmu delegátů pro výstavbu Nové školy Chy-Ho v lokalitě Pod Horou.

I letos jsem se rozhodla sdružení nezávislých kandidátů ESO Chýně v čele se současnou starostkou Annou Chvojkovou podpořit v nadcházejících komunálních volbách, a to jako jeden z kandidujících členů. Během předchozího volebního období se zcela jasně ukázalo, kdo má v naší obci „tah na branku“. Zároveň jsem si vědoma, že je před námi ještě spousta práce, kterou je potřeba dokončit, aby na nás jednou mladší generace mohly vzpomínat v dobrém.


Zpět na přehled kandidátů