Tak jako v předchozích letech je i nadále školství jednou z priorit. Investici do kvalitního vzdělávání považujeme za stěžejní. Zároveň jde o investici, která se nám v budoucnu vrátí.

Nová svazková škola ChyHo

Svazková škola

V současné chvíli je základní podoba nové svazkové školy (Chýně-Hostivice) definována. Probíhá proces projektování a vyřizování stavebního povolení. Následující týdny a měsíce budou stěžejní pro úspěšné zvládnutí celého procesu. Naším cílem je zajistit otevření školy pro školní rok 2024/2025 a tím navýšit kapacitu o dalších 448 míst pro Chýni (dvě třetiny z celkové kapacity). Na cestě vedoucím k tomuto cíli nás jistě potká mnoho problémů, nicméně zkušenosti ze stavby první školy nás posílily a věříme, že vše nyní zvládneme ještě lépe. Situaci lze přirovnat ke stavbě druhého domu, kdy na základě předchozích zkušeností dokážete řadu věcí lépe ošetřit. Záměrem je naplnění Strategie 2030+. Mezi pozitivní fakta patří mimo jiné i to, že se nám podařilo na její stavbu získat 85 % dotaci.

ZUŠ a DDM

Dorůstající generace náctiletých vyžaduje další možností volnočasových aktivit. Cílem je rozšířit nabídku sportovního, hudebního, ale i technického vzdělávání v Chýni. Zároveň zajistit prostor klubovny pro děti čekající na své kroužky, kluby, kurzy, tábory, ale i akce pro všechny věkové kategorie. Budeme usilovat, aby Základní umělecké škola a Dům Dětí a Mládeže motivovaly, inspirovaly, vzdělávaly zážitkem a zůstávaly po nich vzpomínky.

Mateřská škola

Nadále budeme při jednáních s developery trvat na tom, aby v jednotlivých lokalitách vznikla alespoň jedna mateřská škola o minimální kapacitě pro 48 dětí. V současné chvíli je zahájena výstavba v lokalitě V Roklích u Billy, kde předpokládáme otevření na začátku roku 2023. Součástí chystaného regulačního plánu pro lokalitu Pod Horou je opět mateřská škola o stejné minimální kapacitě.


Zpět na přehled programových bodů


Vizualizace převzata z oficiální zkrácené verze Architektonické studie na svazekchynehostivice.cz dne 16. 7. 2022.